Na osiedlach bloków w Szczytnie często dochodzi do podrzucania śmieci przez osoby z zewnątrz. W przypadku kontroli i stwierdzenia, że nie są one posegregowane, karę może ponieść cała wspólnota. To niepokoi mieszkańców, którzy nie bardzo wiedzą, jak radzić sobie z tym problemem. Wiceburmistrz Ilona Bańkowska radzi, aby fotografować sprawców i zgłaszać takie przypadki policji.

Dodaj komentarz

Szczycieńscy radni uchwalili wzrost stawek za odbiór śmieci. Podczas komisji, na której opiniowano uchwałę w tej sprawie, doszło do ostrego spięcia pomiędzy burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim a opozycją. Włodarza zirytowało to, że jej przedstawiciele wstrzymali się od głosu. – Proszę mi powiedzieć, jaki był cel tego wstrzymania się? – dociekał, wprawiając w osłupienie swoich oponentów.

Dodaj komentarz

Kontrola przeprowadzona w Wyższej Szkole Policji na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji nie wykazała, aby komendant – rektor Marek Fałdowski, pisząc pracę habilitacyjną, korzystał z dorobku naukowego swoich podwładnych. Stwierdzono za to nieprawidłowości świadczące m.in. o braku wymaganego nadzoru nad realizacją projektu badawczego. Okazało się również, że wiele do życzenia pozostawia atmosfera pracy na uczelni.

Dodaj komentarz

W miniony piątek w Sądzie Rejonowym w Szczytnie odbyło się ślubowanie ławników na kadencję 2020 – 2023. Wybrano także Radę Ławniczą, na czele której stanął Rafał Wilczek.

Dodaj komentarz

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wstrzymało lądowania na lądowisku koło szpitala. Powodem są trwające tuż obok prace budowlane.

Dodaj komentarz

Do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie trafiła nowa, oznakowana kia sportage. Samochód wart ponad 100 tys. zł został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji oraz samorządów: powiatu, miasta oraz gminy Szczytno.

Dodaj komentarz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Adrianną Trzepiotą, pisarką pochodzącą ze Szczytna. Autorka, miłośniczka Mazur i działaczka na rzecz ochrony dzikich zwierząt, opowiedziała m.in. o początkach swojej przygody z pisaniem oraz trudnościach ze znalezieniem wydawcy.

Dodaj komentarz

Już od marca stawki za odbiór śmieci w Szczytnie pójdą w górę. Za odpady segregowane mieszkańcy zapłacą 18 zł od osoby, a w przypadku, gdy je kompostują – 16 złotych. Zdaniem burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego podwyżka jest niewielka w porównaniu do wielu sąsiednich samorządów.

Dodaj komentarz

Dla jednych przebiegnięcie maratonu jest wielkim życiowym sukcesem, jednak dla Rafała Kota pokonanie takiego dystansu to już żadna sztuka. Jego sportowe osiągnięcia mogą przyprawić o zawrót głowy nawet największych twardzieli, bo nie każdy przecież byłby w stanie zająć 14. miejsce na Mistrzostwach Świata w Biegu 24-godzinnym czy w ciągu zaledwie roku wygrać kilka ultramaratonów w kraju. W rozmowie z „Kurkiem” sportowiec zdradza, jaka jest jego recepta na sukces i jak radzi sobie podczas pokonywania morderczych dystansów.

Dodaj komentarz

W pierwszym kwartale tego roku starostwo przeprowadzi po raz drugi konkurs na dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. Pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia, bo nie zgłosił się żaden kandydat.

Dodaj komentarz

Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie zajęło 4. miejsce w województwie w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. Znacznie gorzej wypadły za to Zespół Szkół nr 1 (24. miejsce) oraz liceum ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 3 (19.).

Dodaj komentarz

Radny Paweł Krassowski postuluje, aby władze Szczytna podjęły kroki zmierzające do wprowadzenia zakazu organizowania w mieście pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt. - Ich miejsce powinno być w naturalnym środowisku – przekonuje.

Dodaj komentarz

Choć radni miejscy i powiatowi mówią dużo o potrzebie zaciskania pasa i trudnej sytuacji budżetowej samorządów, to nie mają zamiaru zacząć oszczędności od siebie. Ich diety w bieżącym roku pozostaną na dotychczasowym poziomie i nadal będą uzależnione od rosnącej płacy minimalnej. Podczas grudniowych sesji jedni i drudzy obniżyli jedynie progi procentowe, aby nie przebić dopuszczalnego prawem pułapu.

Dodaj komentarz

Sztuczne lodowisko w Szczytnie działa już ponad miesiąc. W grudniu Miejski Ośrodek Sportu odnotował około 8 tysięcy wejść na obiekt, a wpływy z tego tytułu sięgnęły ponad 50 tys. złotych. - Nie spodziewałem się takiego wyniku. Sądziłem, że zainteresowanie będzie dużo mniejsze – przyznaje dyrektor MOS-u Arkadiusz Leska.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Szczytna, po raz drugi po kilkunastoletniej przerwie, oficjalnie powitali Nowy Rok na pl. Juranda.

Dodaj komentarz

Szczytno po raz drugi znalazło się wśród 900 miejscowości w kraju, w których organizowane są Orszaki Trzech Króli. Podobnie jak przed rokiem, frekwencja dopisała.

Dodaj komentarz

Dla małej Gabrysi Bednarek, która urodziła się z poważną wadą serca, to będą pierwsze święta w życiu. Dzięki wielkiej determinacji rodziców oraz wsparciu niezliczonej rzeszy ludzi dobrej woli, dziewczynka przeszła w niemieckiej klinice dwie kosztowne i skomplikowane operacje. Obie się udały, ale to jeszcze nie koniec jej walki o powrót do zdrowia.

Dodaj komentarz

Komendant – rektor WSPol zwolnił ze służby ze skutkiem natychmiastowym jednego z wykładowców, który wcześniej doniósł na niego do prokuratury. Miało się to odbyć podczas zajęć ze studentami. Uczelnia zaprzecza, aby chodziło o zemstę.

Dodaj komentarz

Dostateczny – taki, według władz Szczytna, jest stan oczyszczalni ścieków w Nowym Gizewie. Od czasu powstania nie były tam prowadzone żadne większe inwestycje, a jedynie bieżące prace konserwacyjno – remontowe utrzymujące ją w sprawności technicznej. To rodzi obawy, że w wyeksploatowanym obiekcie może dojść do poważnej awarii.

Dodaj komentarz

Działające nieformalnie stowarzyszenie emerytowanych i obecnych kierowców międzynarodowych obdarowało karmą szczycieńskie schronisko „Cztery łapy”. Była to pierwsza taka akcja, ale, jak zapowiadają inicjatorzy, na pewno nie ostatnia.

Dodaj komentarz